Vand coolere de toate tipurile...

Status
Not open for further replies.

Cosmin_C

melomaniac
In urma upgrade-urilor interminabile la PC am ramas cu mai multe coolere; cum la mine stau degeaba, ma gandeam sa le dau unora care au ce face cu ele. Deci, sa le luam pe rand, dupa poza, de la sus-stanga spre jos-dreapta...

- Sharkoon 80x80x25 mm, 1500-2500 rpm, cu senzor de temperatura mobil, cu fir de 10-25 cm; nu a fost folosit decat 2-3 zile;
- doua radiatoare, unul pentru ventilator de 60 mm si altul pentru ventilator de 80 mm - acesta din urma are si insertie de cupru;
- doua grile de protectie pentru ventilatoare de 80 mm;
- ventilator Delta (parca) 80x80x25 mm, la care nu mai am abtibildul de pe spate cu marca, l-am demontat sa il curat, varsta aproximativa 2 ani;
- ventilator complet no-name, 80x80x25 mm, nu mai stiu nimic despre originile sale dar e destul de silent;
- ventilator Spire 80x80x25 mm, 2300rpm, de pe un Falcon Rock II, folosit cam un an;
- ThermalTake de 120 mm, 2000rpm, ideal de pus pe 5V pentru liniste, de pe o sursa TT, folosit cam 6 luni;
- Akasa Ultra Quiet 120mm, link, cumparat acum vreo saptamana, folosit 2-3 zile.
- cooler de HDD, poate fi folosit si pe 5V pentru liniste si racire oricum foarte buna, folosit cam un an.

Acum preturile: toate ventilatoarele de 80 mm costa 5 ron (50.000 rol) bucata, radiatoarele au acelasi pret iar grilele de protectie vin gratis impreuna cu un cooler (la cerere). Ventilatorul de HDD costa tot 5 ron. ThermalTake-ul de 120 mm costa 25 ron iar Akasa Ultra Quiet 30 ron.
Daca cineva doreste mai multe lucruri e posibil sa ofer reduceri; contact prin PM.
 

Attachments

  • coolerz.jpg
    coolerz.jpg
    38.1 KB · Views: 290
Dacă poţi, rezervă-mi şi mie până după sărbători două ventilatoare de 80 mm, cele cu cel mai bun raport performanţă/silenţiozitate.
 
OK. E putin probabil sa se dea, vad ca pana acum am clienti gramada la ventilatoarele de 120 mm - care apropo, sunt aproape date amandoua.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top